Шара у парку Відрадний в Києві

Шара КИИГА

Можливо сучасним студентам невідома ця київська прикмета (кажу київська бо до "шари" приходили не лише студенти КІІГА (Київський Інститут Інженерів Цивільної Авіації, нині НАУ), але цей ритуал увійшов в пам'ять багатьох студентів 70 - 00 років. Ритуал був наступним: перед заліками треба було прийти до "шари" і обійти її тричі повторюючи "Шара прокаті". Якщо залік виявлявся успішним, потрібно було після заліку повернутись та віддати в жертву використані на цьому заліку шпаргалки, встромивши їх всередину. Нажаль, з 2008 року шари вже немає, бо люди почали віддирати металеве покриття на пам'ятнику і він прийшов у занедбанний стан.

На сайті Громадського Бюджету Києва навіть є проект щодо відновлення "шари":

https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/archive/2/show/464

"Скульптура у вигляді кулі з рельєфами у парку Відрадний, так звана шара, не тільки була цінною з художньої точки зору, вона стала легендарною для студентів НАУ та жителів Відрадного району. На жаль, вандали знищили її. Тепер випускники авіаційного університету за підтримки громадськості готові повернути жителям Відрадного витвір мистецтва і приємні спогади."

"У 60 роках минулого століття, коли парк Відрадний належав КИИГА (Національний авіаційний університет) студенти перед сесією ходили просити удачі на екзаменах до «шари», скульптури у парку Відрадний. Цей «ритуал» об’єднує покоління випускників університету. Багато жителів Відрадного виросли біля шари. На жаль, у 90 роки парк занепав, як і університет. Вандали зняли з «шари» латунне покриття і пошкодили всю скульптуру. У 2008 парк реконструювали, а шару просто викинули на смітник. У 2012 році студенти-механіки Аерокосмічного інституту знайшли шару і під час фестивалю Студвесна в знак вірності традиціям викотили її на сцену ЦКМ. Потім доля легендарної скульптури невідома. «Шара» була знаком добробуту для мікрорайону та університету та об’єктом неабиякої художньої цінності. Жителі району неодноразово піднімали тему відновлення скульптури, але ця справа потребувала коштів і волонтерів, які готові були організувати процес"

 Пропоную добірку фото "шари" різних років.

 

 2012

Вот такая Шара сейчас! Автор Александр К
Залишки шари. Нині доля шари невідома.
Автор Пётр Скулов Не пізніше 2012 року

 

2008

2008. Фото из архивов Эдуарда Барбу (ФАП-91) Автор Галина Агеева
Шара зимой! Автор Serđo Hajduk

90-і

Как молоды мы были... Автор Константин Ратушный Схоже що це фото дзеркально перевернуте
шара 1992-93 г.г. Автор Константин Ратушный

 

" шара 90"  Автор Дмитрий Дмитрий
1990 г Автор Виталий Литвин
год 94 примерно Автор Elena Петрова

1987

Октябрь, 1987г. А это наши гости, девушки из института культуры. Пришли попросить удачи у нашей "Шары". Автор Виктор Клиндухов
Октябрь, 1987г. Я, Валера Мацюк и др. Автор Виктор Клиндухов

 1984

осень,1984г. девочки с ФАП выпуск 1985 ( Галя Кузнецова, Натали Кузьмина), 1983гг (Таня Кравцева). Автор Наталья Кузьмина-(Шипилова)

80-і

Зверніть увагу на ліхтар!!!

Шара в 80-х. - Автор Галина Прокопенко

Рік Невідомий

Наша Шара!!! Артур Жугару, Олег Андросов. Автор Артур Жугару
Вадик Моденков и Олег Денисов. Пытаются толкнуть нашу любимую... Автор Артур Жугару
А такой она была когда-то... Автор Михаил Дружинин
Девочка на шаре. Автор Валерий Павлов
Автор Андрей Литвиненко